Preskocit navigáciu

19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou

Upršaná sobota 25. mája 2013 patrila na pôde 5. pluku špeciálneho určenia 19. ročníku Memoriálu Jozefa Gabčíka, behu na 11 km cross.

Pretek odštartoval, neďaleko rodného domu hrdinu protifašistického odboja Jozefa Gabčíka v obci Poluvsie výstrelom zo samopalu, veliteľ Pozemných síl OS SR brigádny generál Ondřej Novosad. O popredné priečky bojovali pretekári z Českej republiky, Macedónska, Poľska a Slovenska.

Celkovým víťazom sa stal Poliak Andzej Dugosz. Najrýchlešou ženou bola Petra Fašungová zo Sport Diag, najrýchleším vojakom bol Karol Džalaj zo Žiliny. Víťazom kategórie mužov nad 60 rokov je, rovnako ako v minulom roku, Zygmunt Łyznicky, Poľsko.

„Každoročný nárast pretekárov je dôkazom pevného etablovania preteku v povedomí športovej verejnosti. Tento ročník sme, mimo meraného času jednotlivcov, nasadili štyri skupiny našich vojakov bežiacich v celkoch. Na trati tak v jednom čase bežalo 244 pretekárov, z toho 173 jednotlivcov a 71 vojakov v spomínaných celkoch. Samozrejme, ako pluk sme tiež nasadili jednotlivcov, bolo ich 16. Osobne mi urobili radosť, lebo niektorí z nich sa umiestnili na čelných pozíciach vo svojich kategóriách,“ povedal na záver veliteľ pluku plukovník Ľubomír Šebo a dodal: „V budúcom roku nás čaká jubilejný 20. ročník memoriálu. Urobíme všetko pre to, aby sme si aj touto formou uctili a pripomenuli nášho patróna Jozefa Gabčíka“.

Organizátormi tohtoročného podujatia boli 5. pluk špeciálneho určenia s čestným názvom Žilinský pluk Jozefa Gabčíka, Klub vojenských výsadkárov SR, mesto Žilina a Olympijský klub Žilina.

19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou I19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou I19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou I19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou I19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou II19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou II19. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka s rekordnou účasťou II

Autor: 5. pšu - kpt. Mário Pažický , Foto: 5. pšu - archív - Dátum: 27.05.2013
Čítanosť: 31216