Preskocit navigáciu

V polmaratóne najrýchlejší Fašungová a Mockovčiak

Majstrovstvá rezortu Ministerstva obrany SR v polmaratóne, ktoré sa konali 6. septembra v rámci 4. ročníka Banskobystrického maratónu, vyhral podpráporčík Marek Mockovčiak z VÚ 1007 Prešov (1:15:48). V absolútnom poradí tento amatérsky bežec skončil spomedzi 416 mužov na výbornom šiestom mieste so stratou 0:08:15 na víťazného Henry Kemboia z Kene a obhájil vlaňajší rezortný primát. V rezortných majstrovstvách bol druhý kapitán Gregor Štefan z VU 2735 Banská Bystrica (1:23:30) a tretí kapitán Ladislav Abrahám z VU 3030 Zvolen (1:25:17).
Zo žien bola spomedzi bežkýň rezortu obrany najrýchlejšia Petra Fašungová z VŠC Dukla Banská Bystrica, reprezentantka Slovenska v duatlone (1:25:22). Za víťaznou Kipkuri Gladis Biwotovou z Kene zaostala o 0:06:45. Celkove zo 133 pretekárok skončila štvrtá. Vo svojom prvom polmaratóne v živote skončila v rezortných majstrovstvách druhá vojačka 2. stupňa Nikola Lapošová z Čestnej stráže ozbrojených síl SR Bratislava (1:34:28). Tretia bola nadporučíčka Lucia Iľková z VÚ 6335 Prešov (1:36:01).
Na druhých rezortných majstrovstvách v polmaratóne sa organizačne podieľala VŠC DUKLA Banská Bystrica a zúčastnilo sa na nich 26 mužov a 9 žien.

Autor: Pavol Vitko. MO SR , Foto: npor. Lucia Iľková, podpr. Marek Mockovčiak, OS SR - Dátum: 09.09.2015